Uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych pracownikom WDK w Kielcach

17 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych dla pracowników instytucji oraz osób zasłużonych dla kultury. Wydarzenie było okazją do uhonorowania wieloletniej pracy, zaangażowania oraz szczególnych zasług na rzecz kultury regionu świętokrzyskiego.

Odznaczenia zostały przyznane na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych.

Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymała Agnieszka Sadowska, natomiast Srebrny Medal został przyznany Małgorzacie Witkowskiej. Brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: Iwona Jaros-Stachurska, Agnieszka Markiton, Magdalena Musiał, Michał Stachurski oraz Damian Więch.

Postanowieniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznano również Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wyróżnienie to otrzymali Aleksandra Kwapisz, prowadząca Szkołę Tańca Charleston, oraz Michał Stachurski, koordynator licznych konkursów i festiwali organizowanych przez WDK, w tym Buskich Spotkań z Folklorem.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk, Magdalena Fogiel-Litwinek – dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury oraz Tomasz Bracichowicz – zastępca dyr. WDK.

Wręczone odznaczenia stanowią wyraz uznania dla osób, które swoją pracą i zaangażowaniem w istotny sposób przyczyniają się do rozwoju i promocji kultury województwa świętokrzyskiego.

Fot. Robert Mazur WDK